Czym jest echo serca?

Czym jest echo serca?

Echo serca jest badaniem, które wykorzystuje ultrasonografię, by pokazać stan serca, jego budowę, pracę, zmierzyć jego wielkość, grubość jego ścian, oraz zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości, oraz wady. Echo serca pokazuje obecność płynu w worku osierdziowym, który otacza serce, skrzepliny w jamach serca i wiele innych nieprawidłowości. Warszawa posiada wiele miejsc, w których można wykonać to badanie, nie trzeba na nie długo czekać, a jego wyniki odbiera się od razu.

Dla kogo echo serca?

Echo serca zalecane jest przez lekarza kardiologa, z kolei do lekarza kardiologa kieruje lekarz pierwszego kontaktu, gdy pacjent cierpi na dolegliwości ze strony układu krwionośnego, a jego pomoc okazuje się niewystarczająca. Kardiolog kieruje na echo serca m.in. w przypadku duszności, bólów w klatce piersiowej, omdleń, arytmii, szmerów sercowych. Echo serca pomaga rozpoznać wady wrodzone i nabyte, niewydolność serca, chorób aorty, zmiany spowodowane przez chorobę wieńcową, czy zmiany pozawałowe. Warszawa posiada nowoczesne centra zdrowotne, które specjalizują się w diagnostyce i leczeniu chorób kardiologicznych. Pomocy tutaj szukają ludzie z całej Europy.

Jak przebiega badanie?

Echo serca warszawa jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i niewymagającym jakiś konkretnych przygotowań. Do badania należy rozebrać się do pasa, położyć na plecach i potem na lewym boku, a lekarz zbada okolice serca głowicą ultrasonograficzną posmarowaną żelem. Badanie nie trawa długo, bo od 15 minut, w wypadku trudnej wykrywalności wad do 45 minut. Warszawa to miasto zatrudniające wybitnych kardiologów, którzy są wyspecjalizowani w przeprowadzaniu wszelkich badań serca.

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook